Filtru anti-magnetita Cleanex HF1 3/4, racord 22, solutie protectie instalatii termice Cleanex Allround 1 kg, 5 ani garantie

În stoc
COD
LBXCMPK022
Preț Promo 390,00 RON Preț listă 450,00 RON

Filtru antimagnetita Cleanex HF1 3/4

Filtrul antimagnetita Cleanex HF1 3/4 reprezinta solutia ideala pentru protejarea componentelor centralei termice impotriva efectelor daunatoare generate de magnetita, precum si a efectelor nocive generate de impuritatile existente in caloriferele realizate din fonta sau din otel.

Echipamentul este fabricat in Marea Britanie si este realizat din materiale de inalta calitate, iar utilizarea sa are un aspect pozitiv asupra costurilor de intretinere si exploatare.

Filtrul este livrat cu:

  • robineti de trecere 22"  
  • solutie de curatare Cleanex Allround 1 litru
Specificații
Garantie produs 5 ANI
Dimensiune racord (inch) 3/4"
Cumpărate frecvent împreună
Preț total

Descriere

Filtru antimagnetita Cleanex HF1 3/4

Filtrul antimagnetita Cleanex HF1 3/4 reprezinta solutia ideala pentru protejarea componentelor centralei termice impotriva efectelor daunatoare generate de magnetita, precum si a efectelor nocive generate de impuritatile existente in caloriferele realizate din fonta sau din otel.

Echipamentul este fabricat in Marea Britanie si este realizat din materiale de inalta calitate, iar utilizarea sa are un aspect pozitiv asupra costurilor de intretinere si exploatare.

Filtrul este livrat cu:

  • robineti de trecere 22"  
  • solutie de curatare Cleanex Allround 1 litru

Filtru antimagnetita Cleanex HF1 3/4 - avantaje

  • Curata complet suprafetele interioare ale circuitului, retinand atat magnetita, precum si particulele non-magnetice;
  • Ofera protectie completa impotriva coroziunii, dezvoltarii micro-organismelor, generarii de gaze si a formarii de cruste;
  • Pastreaza o eficienta ridicata a schimbului termic;
  • Asigura functionarea eficienta a sistemului de incalzire;
  • Protejeaza centrala termica impotriva blocajelor cauzate de depuneri;
  • Adaptorul de 360grd ofera posibilitatea montarii in orice pozitie;
  • Robineti de conectare racord 22 inclusi;
  • Curatarea rapida este asigurata prin aerisitor si robinet de purjare;
  • Pachetul include cheie de deschidere pahar si garnituri de rezerva;
  • Compatibil cu antigelul termotehnic;
  • Echipamentul este compatibil si cu alte solutii chimice destinate protectiei instalatiei;
  • Solutie non-acida care nu necesita masuri speciale de siguranta.

Date tehnice filtru antimagnetita Cleanex HF1 3/4

  • Magnet: 12000 Gauss
  • Presiune de operare maxima: 4 bari
  • Temperatura de operare minima: 0 grdC
  • Temperatura de operare maxima: 120 grdC
  • Volum pahar de retinere impuritati: 300 ml

Caracteristicile solutiei Cleanex Allaround

  • Tratament eficient de curatare si protectie totala a instalatiilor de incalzire cu centrala termica
  • Recomandat in special pentru utilizarea in instalatiile termice noi
  • Produsul ramane in instalatie, descompunand cantitati mari de contaminanti intr-un timp scurt

Beneficiile utilizarii solutiei Cleanex Allaround

  • Curata calcarul, magnetita, murdaria
  • Ajuta la flotabilitatea namolului
  • Impiedica formarea depunerilor, bacteriilor si algelor
  • Protejeaza impotriva coroziunii
  • Previne aparitia gazelor in sistem

Indicații achiziție

Indicații privind achiziția unui produs :

Pentru a vă asigura că produsul este exact ceea ce aveți nevoie apelați la consultanții noștri de vânzări la numerele de telefon afișate pe site, scrieți-ne pe WhatsApp, sau cereți informații pe adresa noastră de mail.

Pentru a vă asigura că piesa de schimb este exact ceea ce aveți nevoie apelați la consultanții noștri de vânzări la numerele de telefon afișate pe site, scrieți-ne pe WhatsApp, sau cereți informații pe adresa noastră de mail. Pentru identificarea exactă a piesei de schimb avem nevoie de seria aparatului sau modelul exact și anul de fabricație.

Având în vedere ca piesele de schimb pentru orice fel de produs nu se pot returna sau înlocui decât în baza unei constatări de către firme autorizate, deoarece poate sa nu fie piesa necesară sau o puteți deteriora printr-un montaj necorespunzător, vă rugăm să ne consultați înainte de achiziție pentru alegerea corectă a piesei necesare.

Info :

Pozele sunt cu titlu de prezentare, astfel pot exista mici diferențe de nuanță, în funcție de setările monitorului sau telefonului dvs. și pot conține accesorii ce nu sunt incluse în pachetul standard al produsului.

Rareori informațiile sau imaginile prezentate pot conține inadvertențe, unele specificații pot fi modificate de către producător fără preaviz, pot conține erori de operare, sau pot fi variante mai vechi sau mai actuale ale aceluiași produs pe care îl știați Dvs.

Jadcom face eforturi permanente pentru a păstra acuratețea informațiilor prezentate pe site.

Condiții pentru garanție și siguranță :

Conform normelor ISCIR, orice intervenție asupra centralelor termice și aparatelor producătoare de apă caldă se poate realiza numai de către o firmă autorizată ISCIR. Realizarea intervențiilor de către persoane sau firme neautorizate, se efectuează pe propria răspundere, compania noastră Jadcom SRL fiind exonerată de orice obligație.

Nerespectarea regulilor de montaj conform specificațiilor producătorului duce obligatoriu la pierderea garanției.

Condiția pentru acordarea garanției este aceea ca intervenția și montajul să se realizeze de către o firmă specializată agreată de producător și autorizată ISCIR și/sau ANRE după caz.

Pentru piesele de schimb returul se face doar în baza unui Proces Verbal de Constatare făcut de o firmă autorizată chiar și în cazul alegerii greșite a piesei de schimb. Pentru a evita orice probleme consultați specialiștii noștri la achiziție și montați doar cu firme autorizate.

Calitate garantată :

Garantăm că acest produs este nou și original iar compania Jadcom SRL, proprietara site-ului jadcom.ro este autorizată să comercializeze acest produs.

Întrebări0

Reviews

Scrieti opinia prorie
Evaluezi:Filtru anti-magnetita Cleanex HF1 3/4, racord 22, solutie protectie instalatii termice Cleanex Allround 1 kg, 5 ani garantie